U dvoboju drugog kola Lige prvaka nogometaši Dinama i Monaca su u Zagrebu odigrali 2:2 (1:0).

Nakon 9:2 poraza od Bayerna, Dinamo je odigrao odličnu i vrlo hrabru utakmicu, dominirao i vodio s 2:0, a onda s dvije pogreške u završnici dopustio Francuzima da izbjegnu poraz. Utakmica je odigrana pred 13.000 gledatelja i po nemogućim uvjetima i kišom natopljenim terenom koji je uvelike otežavao igru.

Dinamo je poveo atraktivnim pogotkom Petra Sučića (45+3) na asistenciju Martina Baturine, koji je u 66. minuti fantastičnim solo-prodorom povećao na 2:0.

Monaco je smanjio preko Ganca Mohammeda Salisua nakon velike pogreške vratara Ivana Nevistića, a u 90. minuti Švicarac Denis Zakaria je izjednačio iz kaznenog udarca, nakon što je Bernauer je napravio prekršaj u šesnaestercu.

“Ne bih prihvatio bod. Rekli smo da ćemo ići na pobjedu. Nije mi jasan kriterij suđenja, ali stvarno su neke odluke išle na njihovu stranu. Pitao sam suca kako ono nije bio penal na Bruni, a ovo je za Monaco. Jako mi je žao zbog ove utakmice”, rekao je igrač utakmice Martin Baturina.

U sljedećem kolu, 23. listopada, Dinamo gostuje kod Salzburga (Arena Sport 1).