Nogometaši Atalante slavili su u gostima kod Leccea rezultatom 0:2, u susretu 37. kola italijanske Serije A.

Ekipa iz Bergama večeras je tako i zvanično osigurala plasman u naredno izdanje Lige prvaka, jer Roma ni matematički više ne može da je dostigne.

Početak drugog poluvremena odredio je utakmicu. Sjajno dodavanje Scamacce iskoristio je Charles De Ketelaere kako bi 48. minuti prebacio Falconea i doveo goste u vodstvo, a pet minuta kasnije i pomenuti italijanski reprezentativac se upisao u strijelce.

Scamacca je bio najviši u skoku i poslije kornera Mirančuka postavio konačan rezultat.

Sead Kolašinac i dalje se oporavlja od povrede, stoga ni danas nije bio u sastavu tima iz Bergama.

Atalanta je kolo prije kraja Serije A peta sa 66 bodova, dok je Lecce na 13. mjestu sa 37 bodova.