Reprezentacija SAD, domaćin Copa Americe, kao i Urugvaj, opravdali su epitet favorita skupine C i prilično autoritativno slavili u prvom kolu protiv Bolivije (2:0) i Paname (3:1).

Amerikanci su već nakon prvih 45 minuta osvojili tri boda. Igrali su brzo, napadački, a pomogao im je brz pogodak Christiana Pulišića. Na dodavanje Timothyja Weaha krilni napadač Milana zatresao je mrežu već u trećoj minuti.

Domaći su dominirali, opkolili gol, Viscarra je branio kako je znao i umio, da bi Balogun pred kraj prvog poluvremena povećao prednost.

Malo tko je očekivao da će to biti konačan rezultat. Ipak, Viscarra je uspio sačuvati mrežu iako se ona još jednom zatresla nakon ubačaja Baloguna. Talijanski sudac Mariani poništio je pogodak zbog prekršaja.

Urugvaj je na sličan način svladao Panamu.

Izbornik Urugvaja Marcelo Bielsa pomlađuje momčad, Luis Suarez je utakmicu gledao s klupe, a u prvom planu bio je Darwin Nunez. Napadač Liverpoola imao je nekoliko prilika prije nego što je poluvolejem zapečatio pobjedu u 85. minuti.

Njegov pad u šesnaestercu nije bio penal, ali je u nastavku akcije Araujo sam pogodio kut za vodstvo. Trijumf Urusa zaokružio je Vina nakon prekida, da bi u sudačkoj nadoknadi Murillo postigao utješni pogodak za Panamu.

U noći između ponedjeljka i utorka na rasporedu su utakmice prvog kola skupine D: Kolumbija – Paragvaj (00:00) i Brazil – Kostarika (03:00). Gledatelji u Hrvatskoj oba meča mogu pratiti u izravnom prijenosu na Arena Sport 1 kanalu.