Cibona je doživjela poraz od Krke u utakmici četvrtog kola Admiralbet ABA lige, nakon dramatičnog preokreta u posljednjoj četvrtini.

Iako je domaćin većim dijelom utakmice kontrolirao igru, Krka je iskoristila ključne trenutke u zadnjoj četvrtini i preokrenula rezultat u svoju korist. Završni rezultat utakmice bio je 74:81 u korist gostujuće momčadi.

Cibonin trener Chris Thomas o utakmici je kazao:

“Četvrta četvrtina bila je jednostavno neprihvatljiva. Ofenzivno, to nije ni bilo približno košarci. U prvom poluvremenu imali smo 13 asistencija na 14 postignutih koševa, ali završili smo s samo 17 asistencija ukupno. Samo 4 asistencije u drugom poluvremenu su potpuno neprihvatljive. Kada smo zabili tih 14 koševa, lopta je kružila i igrali smo na pravi način. Imali smo energiju i trud, ali u četvrtoj četvrtini lopta je prestala kružiti”, rekao je Thomas te nastavio:

“Neki igrači trebaju početi više vjerovati jedni drugima. Kad stvari ne idu kako treba, umjesto da spuštaju glave, moraju igrati s više energije i truda. Ta četvrta četvrtina bila je loša košarka. Iako ću preuzeti dio odgovornosti, jasno je iz statistike da smo dopustili 13 ofenzivnih skokova i promašili nekoliko lopti 50/50. Imali smo jednu izgubljenu loptu ispred naše klupe u četvrtoj četvrtini koju smo morali osvojiti, ali nismo. Moramo početi osvajati te ključne lopte.

Razlika između večerašnje utakmice i prošlotjedne izvedbe je očita. Prošli utorak smo igrali naporno, zajedno, i jedni za druge. Ali večeras se sve raspalo u četvrtoj četvrtini. Gubitak Kreše u prvom poluvremenu zbog, kako se čini, ozljede zadnje lože, bio je težak udarac, posebno jer smo ostali s jednim glavnim organizatorom igre. Međutim, momčad mora prestati misliti da sve moraju riješiti sami. Što prije shvate da moraju igrati kao jedinstvena, povezana momčad od 14 igrača, to ćemo brže napredovati.

Ukratko, vrlo razočaravajuća četvrtina, a nedostatak povjerenja je nešto što ćemo i dalje rješavati u budućnosti.”