Hrvatska košarkaška reprezentacija nakon jučerašnjeg trijumfa nad Slovenijom danas je doživjela šokantan poraz od Novog Zelanda na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Pireju.

Novozelanđani su se pokazali kao tvrd orah, u drugoj četvrtini su imali osam poena prednosti (50:42).

Ipak, do kraja prvog poluvremena izabranici izbornika Josipa Sesara uspjeli su preokrenuti i na odmor otići s vodstvom 60:55.

Utakmica je potom ušla u tijesnu završnicu. Shea Ili je minutu prije kraja pogodio za 86:86, a potom i za vodstvo novozelandske momčadi – 88:86.

Hezonja je tada promašio šut za tri poena, Le’afa je stao na crtu slobodnih bacanja i bio precizan za 90:86. Na drugoj strani Mario Hezonja ponovno je pokušao pogoditi tricu i opet nije uspio.

To je bilo to. Novi Zeland slavio je s 90:86 i priredio gorku pilulu Hrvatskoj, koja je dan ranije svladala Sloveniju (108:92).

Novozelandsku selekciju do pobjede su predvodili Corey Webster (21 poen) i pomenuti Shea Ili (18), najbolji kod Hrvatske bio je Ivica Zubac (29 poena, 19 skokova).

Što sad? Hrvatska mora čekati ishod utakmice Slovenija – Novi Zeland kako bi saznala s koje pozicije ide u polufinale turnira…