Olympiakos je večeras u Pireju ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Barcelone izjendačio na 2-2 u četvrtfinalnoj seriji play-offa Eurolige. To znači da će odluka o polufinalisti pasti u petom meču, takozvanoj ‘majstorici’, koja će se igrati naredne sedmice u katalonskom gradu.

Nakon prve četvrtine večerašnjeg susreta Barcelona je imala vodstvo od 21:23, ali ostatak utakmice je bio prava noćna mora za španski tim.

Olympiakos kao da je ubacio u brzinu više i na poluvrijeme otišao s opipljivom prednošću od 53:37. Nastavljena je dominacija grčkog sastava i u ostatku meča, koji je okončan rezultatom 92:58.

Prvo ime pobjedničkog sastava bio je Shaquielle McKissic sa 21 poenom, dok je kod Barce jedini s dvocifrenim brojem poena bio Jabbari Parker (10).