Boston je na pragu osvajanja NBA prvenstva. Celticsi su sinoć pobijedili u Dallasu i sada vode 3-0 u finalnoj seriji. Prednost koju još nitko nije propustio…

U prvom poluvremenu borba je bila izjednačena, a zatim su gosti ubacili u brzinu više. Na početku posljednje četvrtine poveli su 70:91, ali onda je Dallas napravio nevjerojatnu seriju 22-2 i došao na poen zaostatka (92:93).

No, šest minuta prije kraja Luka Dončić zaradio je šestu osobnu pogrešku i morao je napustiti parket. Bez lidera, Mavericksi su postali lak plijen i na kraju je slavio Boston sa 99:106.

Pobjedničku momčad predvodili su Jayson Tatum (31 poen) i Jaylen Brown (30), dok su kod Mavsa najefikasniji bili Kyrie Irving (35) i Luka Dončić (27).

Sljedeća utakmica serije igra se u noći između petka i subote (02:30, Arena Sport 1). U slučaju još jednog trijumfa Bostona, sve će biti gotovo.