Odigran je treći meč polufinala play-offa ABA lige u kojem Partizan pobijedio 100:86 ekipu Budućnosti.

Nakon što je Partizan prije osam dana slavio 78:67 u Beogradskoj areni, potom četiri dana kasnije Budućnost slavila u Podgorici 74:73 u današnjoj majstorici košarkaši Crno-bijelih ostvarili su novu pobjedu i plasirali se u finale play-offa ABA lige. U finalu će igrati protiv najljućeg rivala Crvene zvezde.

Od samog početka meča utakmica je bila neizvjesna. Imao je Partizan blagu prednost, ali su košarkaši iz Podgorice u drugoj dionici pružili sjajan otpor favoritu, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 48:54 za gostujući tim.

Ipak važan momenat susreta desio se u nastavku. Već početkom drugog dijela Budućnost je ostala bez svog najboljeg igrača. U trećoj minuti drugog poluvremena sudije su isključile Yogija Farella koji je u tom trenutku bio najbolji strijelac meča sa 18 poena.

Košarkaši Partizana iskoristili su njegov izostatak sa terena te su vrlo brzo vratili prednost. U posljednjoj četvrtini izabranici Željka Obradovića potpuno su izdominirali na parketu te su u konačnici salvili 100:86.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Aleksa Avramović sa 20, te James Nunnally i Kevin Punter sa po 19 poena.

Kod gostiju najviše poena postigao je Yogi Ferrell(18), dok je Yoan Makoundou brojao do 15.

Bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš imao je solidnu partiju sa 14 poena i osam skokova.

U finalu play-offa ABA lige sastaju se Partizan i Crvena zvezda, igra se do tri pobjede, a prednost domaćeg terena ima Crvena zvezda.