U revanš meču finala play-offa košarkaši Subotice rezultatom 80:74 savladali su Vojvodinu i postali šampioni ABA 2 lige.

U Hali sportova Dudova šuma u Subotici košarkaši Spartaka bili su uspješniji drugi put protiv ekipe Vojvodine i na taj način osvojili su ABA 2 ligu i izborili historijski plasman u viši rang takmičenja.

Iako je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno, te se prednost mijenjala više puta u korist oba tima, odlučujuća je bila četrvta četvrtina.

Prvo su Subotičani sredinom treće dionice došli do dvocifrene prednosti, koju su prosuli pred posljednju četvrtinu. Ipak, domaći su uz veliku podršku publike u dramskoj završnici uspjeli doći do pobjede.

Zanimljivo je da je u redovima Vojvodine čak pet igrača isključeno u posljednjoj dionici nakon što su sakupili po pet ličnih grešaka.

Do pobjede ekipu Subotice predvodili su Filip Barna sa 21 poena i nekadašnji bh. reprezentativac Nemanja Gordić sa 11.

U redovima Vojvodine najefikasniji bili su Jared Cunningham sa 28 i Uroš Banjac sa 14 poena.