U susretu 32. kola Supersport HNL-a Lokomotiva iz Zagreba pobjedila je 2:1 ekipu Rijeke i tako gradskom rivalu učinila uslugu u utrci za naslov prvaka.

Izabranici Željka Sopića danas su pretrpili težak poraz od Lokosa i tako izgubili lidersku poziciju u prvenstvu.

Domaći tim je već u 15. minuti došao do pogodka, ali je isti nakon VAR asistencije bio poništen. Ipak šok za Riječane krajem prvog poluvremena. Prvo je u 37. minuti Mudražija pogodio za prednost, a samo šest minuta kasnije Šotiček novim golom povisio na 2:0.

Rijeka je u nastavku zaigrala nešto bržim tempom, a igru su krunisali golom Obregona u 67. minuti.

Ipak, do kraja susreta gosti su se mučili da sa izuzetno tvrdom igrom domaćina, a nakon što su propustili dvije izgledne prilike u završnici meča uslijedila je kazna u sudijskoj nadoknadi.

U šestoj minuti nadoknade Šotiček je drugim golom na ovom meču postavio konačan reuzltat susreta 3:1.

Ovim porazom Rijeka je ispustila lidersku poziciju i sada su drugi sa bodom zaostatka za Dinamom, sa kojim ujedno u narednom kolu igraju derbi sezone na Rujevici. Ta utakmica može biti i odlučujuća u borbi za naslov prvaka hrvatskog prvenstva.